Hledáme úspěšné i neúspěšné praxe prevence

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

obracíme se na vás s prosbou o participaci na výzkumném projektu Bezpečnostní rizika sociálně vyloučených lokalit: Vytváření znalostí a nástrojů pro management a prevenci kriminality (BRIZOLIT).

Jedním z výstupů tohoto projektu podpořeného MVČR bude metodika prevence kriminality v sociálně vyloučených lokalitách. V rámci jejího zpracování se snažíme shromáždit zkušenosti různých organizací zabývající se primární, sekundární a terciární prevencí kriminality napříč ČR.

Konkrétně se snažíme nalézt konkrétní příklady úspěšné i nepovedené praxe prevence mezi marginalizovanými a zranitelnými populacemi v následujících oblastech:

–        Domácí násilí,

–        Násilí z nenávisti,

–        Závislosti (např. drogy, gamblerství)

–        Lichva a podvody,

–        Násilná trestná činnost,

–        Majetková trestná činnost

–        Kvalifikovaná a organizovaná kriminalitá (např. pracovní vykořisťování, sexuální vykořisťování, veřejný pořádek apod.)

–        Veřejný pořádek (např. vandalismus, rušení nočního klidu, pocit bezpečí, sociální napětí apod.)

Věříme, že se nám podaří mezi vámi najít ty, kteří mají s uvedenými oblastmi prevence zkušenosti, a zároveň by byli ochotni se o ně s námi podělit. Pokud s těmito aktivitami osobní zkušenost nemáte, oceníme i vaše doporučení na vaše kolegy.

Abychom vám to ulehčili, stačí na e-mail dvorakova.terez@gmail.com krátce napsat, že máte s některou z daných oblastí zkušenost (nebo víte o někom, kdo tuto zkušenost má), a připojit telefonní číslo. Jeden z členů našeho týmu se vám obratem ozve.

Děkujeme!

Kolektiv BRIZOLIT

Katedra antropologie

Západočeská univerzita v Plzni

2018-06-11T19:45:38+00:0011. 06. 2018|Aktuality|